11 Ekim Kız Çocukları Günü Fatsa'da Kutlandı

11 Ekim Dünya Kız Çocukları Günü; Okul Destek, Sosyal Uyum Projesi ve Ordu Çocuk Hakları İl Temsilciliği ile ortak olarak hazırlamış olduğu, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü uhdesinde Fatsa Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğü’nün organizasyonu ile Fatsa ilçesinde etkin bir şekilde kutlandı.
Etkinliğe Fatsa Kaymakamı Mehmet YAPICI, İlçe Emniyet Müdürü, İlçe Jandarma Komutanı, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdür Yrd. Özlem GÖK ÖZKAN, Şube Müdürü V. Gülhatun ŞANLI ÖZKAN başta olmak üzere Fatsa ilçesindeki daire Amirleri katıldı.
Etkinlikte Okul Destek Projesinden yararlanan çocuklarımız ile beraber Sosyal Uyum Projesinden yararlanan mülteci çocuklarımız ve Fatsa İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı eğitim-öğretim gören 120 kız ve erkek çocuğumuz katıldı.
Fatsa 15 Temmuz Demokrasi Meydanında, Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan programda açılış konuşmasını Fatsa Sosyal Hizmet Merkezi Müdür Vekili Mehmet EKİCİ tarafından yapıldı. EKİCİ Konuşmasında kız çocuklarının desteklenmesi, güçlendirilmesi ve onlara yatırım yapılmasının öneminden bahsederek,  kız çocuklarının toplum için ne kadar önemli olduğunu üzerine yaptığı konuşmanın ardından, Çocuk Hakları İl Temsilciliğinden 3 çocuğumuz da konuşma yaparak  kız çocuklarının ne kadar önemli olduğunun farkındalığını vurgulamak adına’ Sessiz Çığlık’ adında bir eylem yapılmış olup kız çocuklarının 1 dakika boyunca sessiz kalıp, erkeklerin ise bu süre zarfında alkışlarla kız çocuklarına destek vermesi istendi. Etkinlik mavi balonların gökyüzüne bırakılmasıyla sona erdirilmiştir.
Etkinlik esnasında kız çocuklarının önemini vurgulayan birçok özlü söz, çocuklar tarafından yazılı Dövizlerle görsel olarak sergilendi.


Sonraki Sayfa: Sosyal Uyum Programı Kapsamında 1 Ekim Dünya Çocuk Günü Kutlandı

Önceki Sayfa : A.Ç.S.H.B Aile ve Toplum Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen “Evlilik Öncesi Eğitim 2017-2018 Yaygınlaştırma Projesi” kapsamında tanıtım toplantısı ve eğitici eğitimi düzenlendi.