Sosyal Uyum Programı Kapsamında Ordu Çocuk Hakları Komitesi Etkinlik Düzenledi

Bakanlığımızın önemli projelerinden olan ve Cumhurbaşkanlığı sisteminin ilk yüz günlük icraatları içinde de bulunan Sosyal Uyum Programının ilimizde uygulanmasına yönelik çalışmalar devam etmektedir. Bu doğrultuda Ordu Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü bünyesinde kurulan Ordu Çocuk Hakları Komitesi ile Altınordu Sosyal Hizmet Merkezinin planlamasıyla, Fatsa Sosyal Hizmet Merkezi ve Ordu Mülteci Destek Merkezinin katkıları ile Ordu Mülteci Destek Merkezinin Salonları kullanılarak 11.11.2018 Saat 10:00-16:00 saatlerinde Ordu Çocuk Hakları Komitesi Üyesi 10 Türk, 10 yabancı uyruklu Ordu Çocuk Hakları Komitesi Üyesi çocuğun katılması planlanan etkinlik 8 Türk 13 Yabancı Uyruklu çocuğun katılımıyla gerçekleştirildi. 

Gerçekleştirilen etkinlik için çocuklar evlerinden ve bekleme noktalarından alınarak etkinliğin yapılacağı MUDEM(Mülteci Destek Merkezine) servislerle getirilerek Müzikli Balon grup çalışması, Yaşadığımız toplum grup çalışması, Geleceğe Mektup drama ve grup çalışması, masa oyunlarının oynanması(Gelenek ve Tasvir), Problemler, Önlemler ve Önemli Kurumlar adlı grup çalışması ve Kültürlerarası Diyalog ve Önemli Kurumlar sunumunun yapılmasının ardından evlerine veya ailelerine teslim edilmiştir. Ayrıca etkinlik molalarında yemek ikramında bulunulmuş, çocuklarla kısa röportajlar yapıldı.


Sonraki Sayfa: Bakanlığımız ve UNICEF’in teknik işbirliğiyle ile bu yıl XIX.’su düzenlenen “Ulusal Çocuk Forumu” Ankara’da gerçekleştirildi

Önceki Sayfa : 20 Kasım Çocuk Hakları günü Gülyalı’ da kutlandı